Makalelerimiz

Kurtköy Cinsel Terapi

Cinsel Terapi: Umut Terapi – Kurtköy

Cinsellik varolan bütün canlıların hayatına renk katan önemli bir detaydır. Her canlıda olduğu gibi, insanda da üremek, yaşamı sürdürmek gibi gayelerle cinsellik yaşanır. Ama bunlardan daha önemlisi aslında cinselliğin içinde varolan duygusallığı yakalayabilmek ve bu ruhun verdiği hazzı yaşayabilmek.

Toplumlar, iki insanı bir araya getirir ve cinselliği rahatça yaşayabilmeleri için düğünler, eğlenceler düzenler. Kızlarının kadın olmalarını, oğullarının erkek olmalarını bu günlerde kutlar ve eğlenirler. Zamanla bu günlerin yapılmasının ne anlama geldiği unutulup, gerdek gecelerine yüklenen anlamlar değişir oldu. Kalabalık aile kültürünün tek haneye indiği bölgelerde, iki insanın aynı yatağa rahatça girebileceği ev ortamları, mahremiyetin olduğu yatak odaları ve şartlar önemsenmez oldu. Bunun yanında toplumdan topluma değişkenlik gösteren cinsellik, bizim toplumumuzda ayıp, günah vs. gibi kültürel kavramlarla konuşulamayan, bastırılan duygular halini aldı.

İki ile beş yaş arasında cinsel farklılıkları öğrenmeye başlayan insan, ergenlik dönemi diye tabir ettiğimiz dönemde artık cinsel kimlik kazanarak farklı bir döneme girer. Cinsellik hayatına renk katacak bir farklılık olmasına rağmen, ebeveynlerin bazıları bu durumu uygun yaşlarda uygun şekillerde anlatmaktan kaçınarak veya anlatmayarak durumu genç için korkutucu ve anlaşılmaz hale getirirler. Tek sebep bu olmaz tabi, gencin yaşamış olduğu travmatik durumlarda kendi cinsel kimliğini kabullenememe, doğru şekilde yaşayamama gibi sonuçların ortaya çıkmasına sebep olur.

Bahsettiğimiz çeşitli sebeplerin yanında, cinsellikle ilgili doğru zannedilen o kadar çok yanlış var ki hayatımızda, bu durumlar birey ve aile hayatına çok fazla zarar vermektedir. Cinsel sorunlar, bu durumu bireyin kendisinin sorun etmesi açısından bakmaktayız.

Genellikle psikolojik temelli olan biraz sonra aşağıda sayacağım cinsel problemlerin, bir uzman yardımı ile atlatılabileceğini herkesin bilmesi gerekmektedir. Bu sorunlardan kurtulmanın en iyi yolu, öncelikle bu konuda uzman bir kişi ile sorununuzu çözmek için gerekli adımları atmaktır.

Cinsel Sorunlar;
1. Vajinusmus (Kadının ilişki korkusu),
2. Erken Boşalma,
3. Geç Boşalma
4. Orgazm Olamama,
5. Sertleşememe  (Erkeklerin geç ereksiyon olması),
6. Erkeklerin erken ereksiyon olması,
7. Cinsel Kimlik Karmaşası,
8. Cinsel İsteksizlik,

Kurtköy cinsel terapi hizmetinin yanında evlilik öncesi cinsel danışmanlık yaptığımızı da bilmenizi isteriz.

Diğer Yazılar

WhatsApp'ı Aç
???? Merhaba!
Merhaba ????
Nasıl yardımcı olabiliriz?