Makalelerimiz

Kurtköy Çocuk Psikoloğu / Pedagog

Umut Terapi, psikolojik sorunlar yaşayarak çıkmaza giren kişiler için hizmet veriyor. Kurtköy’de hizmet veren terapi merkezi uzman pedagogları sayesinde kişilere çeşitli alanlarda terapi ve danışmanlık hizmeti veriyor. Verdikleri danışmanlık hizmetleriyle kişilerin sorunlarından kurtulmalarını ve umutlarını gerçekleştirmelerini sağlıyorlar.

Randevu: 0552 556 34 34

Çocuklar bir ülkenin en önemli kalkınma faktörleridir. Aileler çocukları için en iyi geleceği hazırlamaya çalışırlar ve çocukluklarından beri ellerinden gelenin en iyisini yaparlar. Gelecekte karşılaşabilecekleri sorunları önlemek için pedagojik destek alabiliriz. Oyun terapisi ve Kurtköy çocuk psikoloğu ile çocuklarınıza iyi, sağlıklı geleceği hazırlayabiliriz.

Çocuklara duygusal sorunlarını ifade edebilmeleri için farklı şekillerde ve içerikte birçok oyuncaklar sunularak, çocuklar ile iletişim kurmaya, sorunları çözmelerine ve olumsuz davranışlarını değiştirmelerine yardımcı olmayı amaçlayan Oyun Terapisi, aynı zamanda çocukların uyumlu ve mutlu olarak yaşamalarını hedefleyen gelişimsel bir terapi şeklidir. Çocukların oyunu ve oyuncakları kullanarak kendilerini ifade etme gereksinimlerine odaklanan özel bir süreçtir. Bu süreçte, çocuklar kendilerine güvenli bir ortam sunan eğitimli bir Oyun Terapisti ile, istedikleri şekilde oynayabilmeleri için cesaretlendirilirler. Terapist, çocuklara kendilerini sanat, drama ve fantezi içeren oyunlar yoluyla ifade edebilmeleri için fırsatlar oluşturur.

Pedagog Nedir?

Çocukların psikolojilerini ve zihinsel gelişmelerini takip edip olumsuz bir durumda danışmanlık yaparak çözümler üreten uzmanlara pedagog denir. Pedagoglar çocuklar ile doğru iletişimi kurarak ve eğitim vererek doğru yolu göstermektedir. Çocuk psikoloğu’nu anlamak sadece çocukla iletişim kurarak olmayacaktır. Aile ile görüşülerek doğru yoldan gidilebilmektedir. Şunu unutmamamız lazımdır ki, uzman pedagoglar ebeveynlerin fark etmediği davranışları ve psikolojik sorunları fark edebilmektedirler.

Oyun Terapisi Nedir?

Oyun terapisi çocukların; Yaşadıkları dünya hakkında öğrenmelerine, duygu ve düşüncelerini ifade etmelerine, zihinsel ve fiziksel becerilerini geliştirmelerine, etkili sosyal beceriler geliştirmelerine, ilişkilerde güçlü bağlar kurabilmelerine yardımcı olur.

Oyun terapisi sürecinde, çocuklar kendi içlerinde mücadele ettikleri duygusal deneyimlerini yansıtan oyunlar yaratırlar. Bu deneyimler genellikle sözel olarak ifade edilemediği için, çocuklar oyunlarında özel oyuncaklar seçerek duygusal çatışmalarını yansıtan önemli konuları tekrar canlandırırlar. Çocuk Psikoloğu‘nda ise bu süreçte çocuğa uygun tepkileri vererek duygularını fark etmesini, ifade etmesini ve sorunla ilgili başa çıkma yollarını bulmasını sağlar. Bu duyguları ifade etme süreciyle  başlayan terapi, çocuğun bu durum üzerinde kendini iyi hissederek duygularla baş edebilmesine dek sürecektir.

Terapi Merkezi Tarafından Verilen Hizmetler

Umut terapi olarak farklı yaşlarda ve durumlardaki kişilere terapi hizmeti veriyorlar. Terapi ve danışmanlık için randevu olan kişilere sorunlarını aşmalarında yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Umut terapinin verdiği terapi hizmetleri arasında şunlar bulunuyor;

 • Ergen terapileri
 • Çift terapileri
 • Grup terapileri
 • Aile terapileri
 • Online terapiler
 • Cinsel terapiler
 • Evlilik terapileri
 • Kişisel bozukluklar
 • Evlilik danışmanlığı
 • Hipnoz
 • EMDR terapileri
 • Bilinçli farkındalık terapileri
 • Oyun terapileri
 • Bireysel terapiler

Merkez tüm bu terapileri uzman kadroları aracılığıyla yapıyor. Ayrıca merkez çeşitli testler yaparak sorunlarının kaynağını da öğrenmek amacıyla hizmet veriyor. Çocuklarının psikolojik sorunlarından kurtulmalarını isteyen ebeveynler de çocukları için merkezin Tuzla pedagog hizmetlerinden yararlanabiliyorlar.

Pendik – Kurtköy – Tuzla

Diğer Yazılar

WhatsApp'ı Aç
???? Merhaba!
Merhaba ????
Nasıl yardımcı olabiliriz?